Osaatko auttaa hädän hetkellä? Tule kurssille oppimaan hätäensiaputaitoja!
Liiverin Kylille-hanke järjestää hätäensiapukurssin to 4.4. klo 17:30–21:00 Kainaston Nuorisoseuralla(Ylistarontie 520, Ylistaro).
Kurssin suorittanut osaa aloittaa hätäensiavun antamisen. Kurssin sisältönä on auttamistoiminta onnettomuudessa tai sairauskohtauksessa, hätäensiavun perusteet ja tapaturmien ehkäisy.
Hätäensiapukurssi 4 h on voimassa 3 vuotta ja se sopii myös kertauskurssiksi, jolla voit jatkaa voimassa olevaa Ensiapukurssi EA1- tai EA2 -todistuksen voimassaoloa 3 vuotta. Kurssin suorituksesta saa todistuksen. Kouluttajana on SPR:n ensiapukouluttaja Marja-Liisa Valli.
Ilmoittautumiset: Keijo Mäenpää puh. 044 9741530 tai sähköpostilla nskainasto@gmail.com
Huomioithan, että kurssille otetaan ilmoittautumisjärjestyksessä korkeintaan 17 osallistujaa. Varmistaaksesi kurssille pääsyn ilmoittaudu heti!